Receptai

Sekmadienis, sausio 17 d. 2016

Sumuštiniai kitaip

Kaip paruošti ir patiekti sumuštinius, kad neatrodytų nuobodu? Siūlau idėją !
Sekmadienis, sausio 17 d. 2016

Kepta antis

 

Koks Kalėdų stalas be svarbiausio patiekalo šventinio kepsnio ?!

Šiai progai kiekviena šeimininkė turi savo firminį patiekalą. 

Tad gal šiemet norėsite įšbandyti kažką naujo?

Antradienis, sausio 12 d. 2016

Midijos kokosų pieno padaže .

Midijų kriauklelės būna pačių įvairiausių spalvų – nuo tamsiai mėlynų iki auksiniu blizgesiu žibančių žalių. Tačiau specialiose midijų fermose paprastai auginamos tik tamsiai mėlynos ar juodos midijos, nes joms būdingas švelnus skonis, kartu ir sūrus, ir saldus. Midijoms būdingas ne tik švelnus skonis, bet ir nemažai naudingų ypatybių. Jose daug proteinų, mineralinių druskų, fosforo, geležies ir vitaminų А, В1, В2, В6, С. Anot dietologų, baltymų midijų mėsoje netgi daugiau nei labai vertinamoje veršienoje ar žuvyje.
Antradienis, sausio 12 d. 2016

Lavašo krepšeliai su upetakio kremu.

Įdomus ir labai skanus užkandis. Upetakio kremą galite naudoti įdaryti įvairiems pikantiškiems krepšeliams, šaukšteliams, o lavašo krepšelius įdaryti įvairiausiom salotom.
Antradienis, sausio 12 d. 2016

Ėrienos nugarinė sambukos padaže

Magomedas -  dirba prekybos miestelyje Urmas. Prekiauja šviežia aviena, eriuko mėsa. Tad kaip gaminti tokią mėsą jis tikrai žino. Kviečiame išbandyti ir Jus.
Sekmadienis, sausio 10 d. 2016

Keptos krevetės

Romantiška vakarienė dviems... Labai greitai suruošite įpatingą patiekalą, tai bus ne tik skani vakarienė, bet ir naudinga, nes krevetės turi daugybę vitaminų bei mineralų.